Latest Video

Monday, November 2, 2009

Неделен ХороскопОВЕН

Ве нервираат луѓето кои постојано ви кажуваат дека секогаш може да сметате на нив, да се јавите кога ви е потребно и кога ќе ви требаат ќе немаат време за вас.Не се нервирајте поради нив, имате други пријатели на кои можете да им верувате.

Ако работите не одат според планот, без разлика дали е на приватен или деловен план, вие нема да можете да добиете на време и ќе се прилагодите на ситуацијата. Ќе изгубите многу енергија, а нема да постигнете ништо конкретно. Некои промени едноставно не можат да бидат избегнати.

Обидете се да бидете малку флексибилни кон партнерот и блиските луѓе.

Твојот среќен ден е Четврток.
БИК
Многу нешта се случија во текот на изминатите неколку недели и сега сакате да одговорите на некои прашања, бидејќи не ви се допаѓа кога работите ќе останат неразјаснети. Клучот во сето тоа е да прашате. Тешко дека нешто ќе дознаете, доколку прашањето не го поставите на вистинската личност.

Откако ќе дознаат она што ве интересира, отеде напред. Немојте да се замарате со она што можело да биде, туку фокусирајте се на иднината.

На крајот од оваа недела некаде излезете и одморете се од сè. Повикајте го партнерит, блиските пријатели, роднините и уживајте во друштвото на милите луѓе.

Твојот среќен ден е Сабота.
БЛИЗНАЦИ
Оваа недела дефинитивно добро ќе започне на работен план. Вие ќе бидете креативни и полн со идеи, а ќе дојде и до понуди од луѓето кои ќе ви помогнат успешно да ја реализирате вашата замилса.

Немојте да ги пропуштате деталите и некои ситници за кои не сакате да се замарате.Ако сакате да направите добра работа не оставајте ништо.

Не кријте од вашиот партнер што ви се случува иако тој е помалку успешен од вас. Секако корист ќе имате двајцата од тоа и затоа вклучете го и слушајте ги неговите совети.

Ако немаат партнер, избегнувајте прекумерно дружење кое би можеле да се претвори во нешто повеќе од колеги на работа. Сега најдобро е да се фокусирате на работата.

Твојот среќен ден е Понеделник.

РАК
Во последните неколку месеци бевте окупирани со работата и се гледа вашето остварување. Сега време е малку да се одморите.

Имате пред вас поволен период за склучување на нови познанства, но овој пат направете мала промена пред впуштањее во нешто ново , преиспитајте се себеси, вашите желби и чувствата.

Поради брзината со која се случуваат новите работи ви се случува да бидете среќни и задоволни со себе.

Твојот среќен ден е Среда.

ЛАВ
Некои работи едноставно не функционирале како што сте планирале да бидат. Меѓутоа, нема причина за паника.Толку многу сте направиле а само гледате на неуспеси. Важно е да научите нешто од своите грешки, но сепак уште можете да бидете горди на она што сте го постигнале.

Сè се случува со причина, можеби сето тоа функционирало многу брзо и со таквото темпо не сте во состојба да се справите. Сега забавете малку.

Не заборавајте да се заблагодарите на луѓето со кои сте блиски на поддршката која ви ја даваат. Знаете колку тоа ви значеше, затоа сега е време тоа да им го покажете.

Твојот среќен ден е Петок.
ДЕВИЦА
Многу нови работи доаѓаат, и сега не знаете како да реагирате. Не плашете се да поставувате прашања. Ќе ви биде многу полесно да сте подготвени кога имате повеќе информации, па затоа прашајте ги луѓето кои се околу вас.

Нема да можете да изберете што сакате а што не.Подгответе се за нови нешта.

Ако ви треба помош од партнерот или семејството, не се плашете да ги прашате. Тие секогаш се со вас и ако барате помош тоа не значи дека сте ранливи. Нормално е дека не можете толку многу нешта сами да ги сносите.

Твојот среќен ден е Недела.

ВАГА

Во период сте на промени и сега е време своите потреби и ставови да ги ставите на прво место. Често им помагате на другите, кои се пред вас, но постои граница која понекогаш е потребна да ја поставите.

Ова не значи дека сите околу треба да ги игнорирате и понатаму им е потребна помош, но откако ќе ја завршите својата работа во текот на неделата. Потоа можете да се вратите на старо и на она кое вам ви одговара.

Ако им објаснете за што станува збор дефинитивно ќе добиете поддршка и ќе ви ја олеснат моменталната ситуација.

Твојот среќен ден е Петок.

СКОРПИЈА
Минатата недела се обидувавте толку многу за некои работи, но на крај ништо не испадна како сакавте.Во текот на оваа недела ќе дојдете до некои дополнителни информации за кои ќе бидете среќни.

Мора да прифатите дека некои работи не може да се контролираат или да влијаете врз нив, но тоа не значи дека тие се лоши за вас. Можеби дури и ќе ви донесат позитивни промени.

На близок пријател или на партнерот ќе му биде потребна помош. Немојте да ги критикувате. Важно е само да им дадете до знаење дека може да сметаат на вас

Твојот среќен ден е Сабота.

СТРЕЛЕЦ
Вие повеќето од вашите идеи, мисли и планови не ги чувате во себе, но веднаш ги споделувате со другите. Но една работа се уште е длабоко запишана во вас, и преиспитајте се што треба да направите.

Би било најдобро ако на блиска личност со која сте опкружени и се отворите за она кое ве мачи Ќе ја видите нејзината реакција и послушајте го советот

Проблемите кои сте ги имале во минатото, оставете ги зад себе. Нормално е човекот да греши бидејќи на грешките учи. Не дозволувајте некои грешки да го спречат остварувањето на вашите цели. Борете се за она кое го сакате.

Твојот среќен ден е Петок.

ЈАРЕЦ

Промените се на чекор од вас, но сепак немате доволно информации кои ќе ги донесат промените и затоа не знаете дали треба да се радувате.Важно е да знаете што добивате од овие промени кои следат. Можеби нема целата работа да функционира на начинот на кој сакате. Меѓутоа, многу нешта може да бидат онака како што сакате, ако работите напорно и доволно.

Немојте да започнувате со некои подготовки, бидејќи со текот на времето, ќе научите многу повеќе корисни работи кои многу ќе ви помогнат. Бидете подготвени, но стрпливи

Твојот среќен ден е Вторник.

ВОДОЛИЈА
Мистериозни сте и вашите чувства не сакате да ги покажете на другите. На почетокот ќе се заинтересирани за што станува збор, но ако сте премногу упорни во не откривањето лесно ќе се оддалечите од нив.

Ако сакате да постигнете квалитетна врска, без разлика дали е работна или пријателска, треба да разговарате со таа личност. Не плашете се дека ќе кажете нешто лошо, бидејќи тоа не е можно.

Преиспитајте некои од своите одлуки од минатото, немојте премногу да се враќате нив, но важно е да знаете дека сте направиле грешка и истата грешка не ја повторувајте.

Твојот среќен ден е Четврток.


РИБИ
Некои луѓе со кои работите во последно време се неподносливи за соработка. Важно е да не се замарате со нив.

Сконцентриракте се на она што го работите и направете го на најдобар можен начин.

Партнерот од вас ќе бара повеќе внимание и тоа овозможете му го за да не дојде до мало недоразбирање.

Твојот среќен ден е Сабота.

0 comments:

Post a Comment

Share

Twitter Delicious Facebook Digg Stumbleupon Favorites More